Covid 19 nam nie straszny… czyli jedzenie na wynos jest bezpiecznym rozwiazaniem

Cześć!

Decyzja o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego z powodu koronawirusa wymusiła na właścicielach punktów gastronomicznych zamknięcie lokali. W PIZZERI FALCON jak i w wielu  innych miejscach wciąż jednak możemy skorzystać z opcji dostawy lub osobistego odbioru zamówionego jedzenia. Czy takie rozwiązania są bezpieczne?

Zamykanie restauracji i innych lokali ma na celu ograniczenie możliwości gromadzenia się większej liczby ludzi w zamkniętych pomieszczeniach. Takie warunki ułatwiają przenoszenie się wirusa przez powierzchnie wspólne, a także bezpośrednio z osób zarażonych na zdrowe. Co jednak z jedzeniem na dowóz lub z odbiorem osobistym?

Główny Inspektoraty Sanitarny powołujący się na Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności, mówi, że nie można zarazić się koronawirusem SARS-CoV-2 za pośrednictwem żywności.

Zawsze jednak istnieje pewne ryzyko zanieczyszczenia, do którego może dojść w przypadku braku higieny, a także na drodze dystrybucji i sprzedaży jedzenia.

W celu zminimalizowania ryzyka Pizzeri Falcon wprowadziła dodatkowe środki ostrożności.

Jeżeli zamówimy jedzenie na dowóz, możemy skonsultować z dostawcą, jakie metody odbioru są dostępne. Np. wiele osób preferuje dostawy bezkontaktowe – dostawca przywozi zamówienie, dzwoni do mieszkania i zostawia je przed drzwiami.

Kochani Klienci Falconu chcemy, abyście wiedzieli, że prawdopodobieństwo przeniesienia się koronawirusa SARS-CoV-2 przez pojemniki i opakowania z jedzeniem jest znikome. Choroba COVID-19 jest bowiem transmitowana przede wszystkim drogą kropelkową podczas kontaktu z zarażającym nosicielem wirusa.

Jedzenie na wynos – jakich zasad przestrzegać?

Decydując się na zamówienie jedzenia w restauracji, warto stosować się do kilku zdroworozsądkowych zasad. Najlepiej składać zamówienia w sprawdzonych lokalach, ponieważ czas zagrożenia koronawirusem nie sprzyja eksperymentom. Zaufane miejsca, w których już wcześniej jedliśmy i mamy pewność, że przestrzegają dobrych praktyk sanitarnych, to bezpieczny wybór. Jeżeli udajemy się do lokalu w celu odebrania zamówienia, warto zwrócić uwagę na to, czy obsługa korzysta z rękawiczek, zachowuje bezpieczny odstęp od klientów lub korzysta ze środków dezynfekcyjnych.

Kolejna ważna kwestia to świeżość jedzenia ponieważ dla ludzkiego organizmu najbezpieczniejsze są świeże produkty i Pizzeria Falcon dobrze o tym wie, dlatego nasze produkty zawsze są najwyższej jakości oraz świeżości 😊  W przypadku ciepłych posiłków warto zwrócić uwagę na ich temperaturę. Temperatura pokojowa (a nawet taka sięgająca 60 stopni Celsjusza) sprzyja namnażaniu bakterii. Jeżeli jedzenie wystygnie, warto je najpierw podgrzać.

W tych ciężkich dla wszystkich czasach spowodowanych ogromnym ograniczeniem swobody Pizzeria Falcon robi wszystko aby jej klienci nie odczuli braku dobrego jedzenia 😊

Mamy również kilka nowości w naszym menu Kochani. Dodaliśmy dla Was DANIA MIĘSNE oraz DESERY.

Wszystko to można już zamawiać online na dowóz lub na wynos. Zapraszamy!

Zamawiajcie online Kochani!! W razie potrzeby dowieziemi!!

Trzymajcie się zdrowo!! :*