Krewetki

w Ciekawostki
14 lipca, 2020
autor:
Brak komentarzy
salatka krewetkowa

Cześć,
Uwaga! Uwaga!
Mamy dla Was bardzo ważną wiadomość!
Na pewno słyszeliście o dość znacznym podniesieniu podatku na owoce morza z 8% na 23%. Jako, że w Pizzerii Falcon można zjeść przepyszne dania z krewetkami, spieszymy poinformować naszych kochanych klientów, iż ceny dań z owocami morza w Falconie pozostają bez zmian. Oznacza to, że dalej możecie cieszyć się smakiem Waszych ulubionych potraw bez obaw o kosmicznie wysoki rachunek.


Zatem serdecznie Was zapraszamy! Do zobaczenia 🙂


Tradycyjnie mamy dla Was kilka fajnych wskazówek i ciekawostek. Tym razem właśnie o krewetkach 😉
Krewetki można kupić w całości albo tylko ich cześć jadalną, czyli ogon. Krewetki powinny być suche i jędrne, bo to świadczy o ich świeżości. Te specjały u nas w sklepach dostępne są przede wszystkim w formie mrożonej i wstępnie obrobionej.
Jeśli już uda Wam się zdobyć świeże, całe krewetki to pamiętajcie, że częścią jadalna tych skorupiaków jest ogon, ale same skorupki można wykorzystać np. do ugotowania wywaru do sosu. Krewetki należy wyjąć ze skorupki, usunąć głowę i przewód pokarmowy (jest to cienka czarna nitka biegnąca wzdłuż grzbietu).
Duże krewetki, podobnie jak langusty i homary, pyszne są z grilla. Najlepiej upiec je w całości. Natomiast z mniejszych można przyrządzić szaszłyki. Doskonale smakują krewetki smażone w cieście lub na maśle. Często podawane są na zimno, z sosami, w sałatkach lub w wytwornych koktajlach z owoców morza. Dla tych, którzy lubią te egzotyczne przysmaki polecamy nasze krewetki na maśle z bagietka czosnkową.


Smacznego!