LASAGNE

Cześć

Dzisiaj słow kilka o lasagne. Będzie ciekawie 😉

Słowo lasagne pochodzi z języka greckiego i oznacza naczynie, w którym danie było początkowo przygotowywane.

Prawdziwy przełom w przyrządzaniu dania nastąpił pod koniec XVII wieku. Wtedy to zaczęto stosować sos pomidorowy, który zrewolucjonizował całą kuchnię Półwyspu Apenińskiego, w tym także lasagne.

Pizzeria Falcon zdradzi Ci ciekawostki na temat lasagne, o których być może nie miałeś pojęcia 😊

Historia powstania pierwszej lasagne sięga, UWAGA! starożytności. Przyjmuje się, że to Rzymianie są twórcami i kreatorami włoskiej potrawy zwanej lasagne. Co więcej, warto dodać, że słowo to nie pochodzi z języka włoskiego jak można by było przypuszczać, a z języka greckiego!

Istnieją dwie najpopularniejsze wersje tej potrawy. Pierwsza jest to lasagne bolognese, która charakteryzuje się sosem bolońskim oraz zmielonym mięsem (najczęściej jest to mięso wieprzowe lub wieprzowo-wołowe). Druga zaś to lasagne napoli, która w swoim przepisie w przeciwieństwie do swej poprzedniczki, nie ma mięsa. Jej cechą rozpoznawalną jest sos robiony na bazie pomidorów z dodatkiem czosnku, oregano, bazylii i tymianku.

W Pizzerii Falcon można zjeść pyszną i niesamowicie aromatyczną lasagne z mięsem wołowo-wieprzowym oraz oryginalnym włoskim serem mozzarella.

Daj się zaprosić 😉

Czekamy!