Letnie drinki

Cześć!

Lato rozkwita pełną parą, jest coraz cieplej, słonko pięknie grzeje, więc coraz częściej mamy ochotę na jakiś zimny i orzeźwiający napój. Ten letni vibe zagościł także w Pizzeri Falcon! W tym tygodniu Falcon przygotował dla Was dwa przepisy na pyszne drinki. Mamy zarówno ten „prawdziwy’’ alkoholowy jak równie pyszną alternatywę dla dzieci lub osób przed magicznym wiekiem 18 lat  😉

Alkohol „Malibu” powstał przypadkowo podczas przwozu? Przy transporcie niedokładnie zabezpieczono jedną z beczek z rumem. Do środka dostały się przewożone razem z beczkami kawałki kokosów. Okazało się, że zawartość beczki bardzo przechwyciła aromat kokosów i rum uznano za „zepsuty”. Mieszanka okazała się być tak dobra, że lokalne firmy zaczęły produkcję rumu leżakującego wraz z kawałkami kokosów.

Alkohol i bajki dla dzieci raczej się nie łączą – choć ja, przyznam szczerze, na miejscu kota Toma już dawno sięgnąłbym po kielicha. Tyle lat uganiania się za Jerrym, i to bez powodzenia, wpędziłoby w nałóg każdego. Ciekawostkę niech więc stanowi fakt, że Tom i Jerry swoje imiona wzięli od… koktajlu.

„Tom i Jerry” to stary świąteczny drink. Składa się z likieru jajecznego, brandy i rumu. Podawany jest na ciepło, zwykle w kubku lub misce.

no to zdrówko!