MOZZARELLA

Cześć!

Dzisiaj kilka słów o jednym z najważniejszych dodatków w ulubionych daniach większości z nas.

Mowa o MOZZARELLI czyli o czymś bez czego Pizzeria Falcon nie wyobraża sobie Pizzy oraz sałatki Caprese.

Mozzarella jest to ser z mleka owczego wywodzący się z południa Włoch. Według legendy mnisi z San Lorenzo di Capua rozdawali potrzebującym chleb oraz samodzielnie wytworzony ser „mozza”. Z nazwy „mozza” powstała później „mozzarella”, wywodząca się z włoskiego czasownika „mozzare” (odrywać). Wzrost zapotrzebowania na na ten produkt sprawił, że zaczęto jego produkcję z wykorzystaniem również mleka krowiego. Nie jest to jednak to samo. Istnieje różnica, która pozwala określić jakie mleko zostało użyte podczas produkcji. Mozzarella wykonana z mleka krowiego ma łagodniejszy i delikatniejszy smak.

Spróbujcie naszej nowej mozzarelli fiordilatte wraz z ulepszoną recepturą sosu pomidorowego, którego bazą są oryginalne włoskie pomidory .

Jak zawsze Pizzeria Falcon zaprasza do skosztowania Pizzy, sałatki Caprese oraz innych dań z pyszną włoską Mozzarellą. W ofercie znajdują się nie tylko potrawy z bohaterem dzisiejszego wpisu ale też wiele innych propozycji dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Wpadnij do nas 😉

Zapraszamy do składania zamówień online na stronie:

www.pizzeria-falcon.pl/zamow-on-line