Trzeba mieć fantazję dziadku, czyli najdziwniejsze pizze świata

w Ciekawostki
7 listopada, 2021
autor:
Brak komentarzy
najdziwniejsze

Czasem w zamówieniach przez telefon mówicie naszym pracownikom, że mamy zbyt szeroką ofertę i trudno coś wybrać. Serio? 🙂 Przeczytajcie nasz artykuł o najdziwniejszych pizzach świata. Nasza oferta jest przy tym naprawdę klasyczna i standardowa XD

Trzeba mieć fantazję dziadku
czyli najdziwniejsze pizze świata

Dziwny kształt, dziwne dodatki, albo pizza która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa! Sky is the limit – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Mimo iż najpopularniejsza pizza to wciąż margarita z dodatkami, to w niemal każdym zakątku świata powstają coraz to nowe koncepcje pizzy, która zadziwia i szokuje. Dodatkowo, pizza która u nas byłaby ewenementem, w innej części świata jest “oczywistą oczywistością”.

słodkiego, miłego życia ;p

Z każdą dekadą przybywa amatorów pizzy na słodko. Zwłaszcza młodsi amatorzy posiłku na okrągłym cieście dopominają się jej słodszej wersji. Na niemal wszystkich popularnych portalach kulinarnych znaleźć już można przepisy na pizzę w jej słodkiej wersji. Znajdziemy tu przepisy na pizzę ze słodkim serkiem mascarpone, oczywiście z owocami, a także ze słodkimi sosami takimi jak czekolada, karmel, toffi. Istnieją także bardziej zaskakujące koncepcje słodkiej pizzy, jak na przykład pizza z cukierkami M&Ms czy w pokruszonymi popularnymi batonikami. Cynamon, kokos czy marcepan to popularne wyrafinowane wykończenia pizzy na słodko, ale tak naprawdę zasada jest jedna: wszystko to, co znajdziemy w cukierni i sklepie ze słodyczami, można wykorzystać w słodkiej wersji pizzy, która niejednokrotnie zastępuje nawet tort urodzinowy!

pizza dla naprawdę głodnych?

Pizza może być tradycyjna lub na słodko. Mieszcząca się na sporym talerzu… lub niekoniecznie. Czy wiecie, że od dawna organizowane są zawody na największą, najcięższą i na najdłuższą pizzę, a ta rekordowa ma DWA KILOMETRY długości? Tak, to nie żart! Aktualny rekord świata dotyczący największej pizzy to rekord należący do grupy firm i aktywistów z Kaliforni. Pizza była pieczona piętnaście godzin, a do jej wykonania zużyto ponad tysiąc kilogramów sera! W kaliforni ktoś musiał być naprawdę głodny XD

liczą się kształty!

No dobrze. Niektórzy mówią, że ziemia wcale niekoniecznie jest okrągła. A co z pizzą? Czy pizza musi być okrągła? Okazuje się, że coraz częściej szukamy nowych pomysłów nie tylko dotyczących smaku, ale i kształtu najsmaczniejszych placków na świecie! Te domowe, które pieczemy z własnoręcznie wykonanego ciasta, umieszczamy w prostokątnych formach do pieczenia, które nadają im właśnie taki kształt, jednak ograniczeniem – jak zwykle – jest jedynie wyobraźnia kucharza. Użytkownicy mediów społecznościowych od lat prześcigają się w pomysłach na coraz bardziej zaskakujące kształty pizzy. Jednym z pomysłów są zawijane brzegi, które skrywać mogą całkiem zaskakujące dodatki, niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Tak naprawdę, trzymając w dłoniach porcję świeżo zagniecionego ciasta na pizzę, możesz uformować swoje danie w dowolny kształt, na przykład w formę małych krążków, których nie trzeba będzie kroić i będą się nadawać jako pojedyncza porcja dla jednej osoby. Pizza w kształcie serca dla ukochanego? Why not? 🙂

to co fruwa biega i pływa

No dobrze. To była niewinna rozgrzewka. Powyższe przykłady dziwnej pizzy miały Was przygotować na prawdziwy armagedon na talerzu!

Teraz będzie bardziej szokująco. Pizza słodka, dwukilometrowa albo w kształcie serca to nie największe niespodzianki. Co powiedzie bowiem na pizzę z dodatkiem mięsa z konia albo dodatkiem uroczych owadów?

Świerszcze czy mącznik to owady jadalne, które są dostępne już w Europie. Są oficjalnie dopuszczone do spożycia przez instytucje unijne. Czy nadają się jako dodatek do pizzy? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy wam jak i decyzję czy chcecie skosztować egzotycznych owadów, które z każdym rokiem będą coraz częstszym dodatkiem w naszej kuchni europejskiej.

Tymczasem zapraszamy na stronę z naszymi nowościami:
https://pizzeria-falcon.pl/promocje/

gdzie również staramy się Was zaskakiwać nowymi pomysłami z naszej pizzy. Do zobaczenia, niech pyszna fantazja będzie zawsze z wami! XD