Wegetarianizm. Być czy nie być?

w Uncategorized
30 listopada, 2020
autor:
Brak komentarzy

Cześć

Słów kilka o wegetarianizmie

Wegetarianizm wywodzi się z Indii, a także z greckiego kręgu kulturowego (Wschodni obszar Morza Śródziemnego, południowe Włochy). W obu tych regionach od początku był integralną częścią religijno-filozoficznego systemu wierzeń.

Wegetarianizm ma wiele odmian. Ogólnie rzecz ujmując, jest to rezygnacja z konsumpcji mięsa (w tym ryb i owoców morza) oraz produktów pochodzących z uboju zwierząt, np. ze smalcu.

Dlaczego warto przejść na dietę bezmięsną?

Zalet takiej diety jest dużo. Badania pokazują, że osoby stosujące dietę wegetariańską zazwyczaj mają niższą masę ciała. Pozwala to uniknąć nadwagi i otyłości, a co za tym idzie wielu poważnych chorób. Osoby nie jedzące mięsa mają niższy poziom cholesterolu we krwi, niższe ciśnienie tętnicze i odnotowuje się u nich znacznie mniej przypadków zawału serca, nadciśnienia, cukrzycy, osteoporozy i miażdżycy.

Najlepiej na taką dietę przechodzić pod opieką lekarza lub dietetyka, ponieważ jest to dieta zdrowa, ale jak wszystkie diety – musi być odpowiednio zbilansowana.


W dzisiejszych czasach życie wegetarian jest dużo łatwiejsze niż kiedyś. Istnieje wiele firm, które ułatwiają życie poprzez dostarczanie surowców i przetworów wegetariańskich. Istnieje również Pizzeria Falcon, która ma w swoim menu dania wegetariańskie, do których linki podajemy pod materiałem 😊. Dla klientów stawiających na ekologię to sprawa bezcenna.

Każdy sam musi odpowiedzieć na pytanie, czy warto przejść na dietę wegetariańską. Myślę jednak, że po spróbowaniu dań z Pizzerii Falcon rozwieją się wszelkie wątpliwości 😊

Tutaj, tak jak obiecałam, podajemy linki do naszych wege dań

… i jeszcze kilka innych! Wejdź na stronę i zapoznaj się z naszym menu! 🙂

SMACZNEGO!